Med tradicionalne lastnosti, ki kupce širom sveta prepričujejo že več kot 20 let, štejejo fleksibilnost, robustnost in ekonomičnost, ko govorijo o novih, pa imajo v mislih dve - povezljivost in prilagodljivost. Prvo, kar morate vedeti, je, da si sprinter osnove ne deli več s Volkswagnovim crafterjem in da gre zdaj za lasten izdelek, za katerega Daimler trdi, da ostaja eden redkih, ki je še proizveden doma v Nemčiji. Oblikovno vseeno ostaja podoben drugi generaciji in s tem ohranja nekaj značilnih potez, čeprav se že pozna, da tudi sprinter sledi novi oblikovalski smeri, ki ji pravijo 'sensual purity'. Ta novincu prinaša čistejše, bolj tekoče linije, obenem pa tudi nova odbijača in motorno masko, LED-luči spredaj in zadaj, tam so na novo oblikovali še samozaskočna vrtljiva vrata ter steklo, logotip pa se zdaj skriva pod njim.
Da je sprinter v tem trenutku verjetno najbolj dovršen dostavnik, ni težko ugotoviti. V notranjosti boste najprej opazili nov volanski obroč, ki nalašč spominja na tistega, ki ga najdemo tudi v njihovi admiralski ladji razreda S, v oči pa bode še nov multimedijski sistem MBUX (Mercedes-Benz User eXperience), ki je svojo premiero doživel v novem razredu A. Od 7 do 10,25 palca meri, omogoča pa tako povezavo s sistemoma Apple CarPlay ter Android Auto, kot govorno upravljanje in dostop do svetovnega spleta. Osnovne različice ga seveda ne bodo deležne, celo brez radia jih bo moč naročiti, bodo pa v vsakem primeru tipke za zagon motorja 'keyless go'. Sprinter v razred velikih dostavnikov prinaša elektronsko ročno zavoro, v potniški kabini bo razvajal še s številnimi predali, v tovornem delu pa z bogato izbiro oblog, stešnim prtljažnikom na notranji strani, za boljšo vidljivost pri nalaganju in razkladanju pa bosta skrbela tudi LED-svetlobna trakova. Ker smo povezljivost in prilagodljivost s tem obdelali, na vrsto pridejo varnostni in asistenčni sistemi. Precej jih je, od prilagodljivega radarskega tempomata 'distronic', sistema 'attention assist', ki prepozna prometne znake in podatke primerja z navigacijsko napravo, ne manjka niti samodejno zaviranje v sili, tu je še asistenca za zaznavo vozil v mrtvem kotu, nad katerimi bdi tudi do tri minute po zaustavitvi vozila, pohvali pa se lahko še s kamero s 360-stopinjskim prikazom okolice, dežnim senzorjem in asistentom za dolge luči.
Pod motornim pokrovom se v osnovi skriva eden izmed dveh turbodizelskih motorjev z oznako CDI, in sicer 2,1-litrski štirivaljnik in 3,0-litrski šestvaljnik, ki na evropskih tleh ostaja edini svoje vrste. Medtem ko je štirivaljna različica v štirih konfiguracijah moči, od 84 (114 KM) do 130 kilovatov (177 KM) ter od 300 do 400 Nm navora razvije, že na voljo, pa se šestvaljna s 140 kilovati (190 KM) ter 440 Nm navora ponudbi pridružuje prihodnji mesec. Tretja generacija prvič ponuja vse različice pogona, tudi pogon na sprednji kolesi. V povezavi z njim je nov še 9-stopenjski samodejni menjalnik G-tronic, različice z zadnjim in tiste s štirikolesnim 4MATIC, ki bodo na voljo proti koncu leta, pa za zdaj ostajajo pri preizkušenem 7-stopenjskem G-tronic plus. Osnovno izbiro bo še naprej predstavljal 6-stopenjski ročni. Govori se tudi o električni različici, ki bo kot nalašč za dostavne službe, ki delujejo v mestnih središčih ali njenih obrobjih, a je zdaj znano le, da bodo te ponudbo okrepile v letu 2019.
Med furgonom, kesonom, šasijo in tourerjem lahko izbirate, sprinter pa je na voljo še v štirih dolžinah (od 5,27 do 7,37 metra) in treh višinah (od 2,37 do 2,83 metra), največji tako ponuja do 17 kubičnih metrov tovornega prostora. To pomeni tudi pet evropalet in obremenitev do 3.175 kilogramov. O cenah tokrat na kratko, ker je različic enostavno preveč (če je verjeti besedam proizvajalca, preko 1.700 možnih kombinacij karoserij, pogonov, nosilnosti, opreme ...), da bi naštevali vse. Ker štirikolesni pogon za zdaj še ni na voljo, boste za osnovni sprinter furgon 311 CDI s sprednjim pogonom, ročnim menjalnikom in opremo edition brez davka odšteli 21.800, za keson 20.800 in šasijo 19.600 evrov. Če govorimo o različicah z zadnjim pogonom, pa si cene sledijo: 24.100 za furgon, 22.900 za šasijo, za potniški tourer pa najmanj 36.400 evrov. Pri zastopniku dodajajo, da si s sprednjim pogonom odpirajo tudi vrata v svet avtodomov, zato pričakujejo, da bodo že v kratkem dosegli 60-odstotno rast prodaje. Kaj to pomeni v samih številkah, niso povedali, so pa dejali, da se jim na račun ločenih poti modelov crafter in sprinter obetajo boljši časi.